{{resultat}}

Poczuj radość na nowo !

Ostatnio ciągle jesteś w złym humorze? Szybko się nudzisz i czujesz zmęczona/y ? Nie masz ochoty nigdzie wyjść z domu, a rano – gdy słyszysz dźwięk budzika – najchętniej wyrzucił(a)byś go za okno ?

W sezonie jesienno-zimowym wiele osób tak ma. Zmniejszona liczba godzin słonecznych, zimny wiatr i ciągłe opady deszczu/śniegu powodują pogorszenie nastroju i zmniejszają ochotę na wyjście z domu. Tymczasem listopad to piękny miesiąc, którego nie warto przesiedzieć w domu pod kołdrą! Jednak by w pełni wykorzystać uroki tych dni, należy wzmocnić swój organizm! Skorzystaj więc z naszych porad – przygotuj organizm i duszę do zimowych wyzwań.

Postaw na dobry sen !

Odpowiednia ilość i jakość snu służy regeneracji organizmu, pozwala odzyskać siłę i witalność oraz pozytywnie wpływa na koncentrację i pamięć. Sen to doskonały sposób na odreagowanie stresu oraz poprawienie urody.

Ruszaj się !

Aktywność fizyczna wyzwala produkcję endorfin – hormonów szczęścia. Osoby regularnie uprawiające sport są bardziej zadowolone z życia oraz pewniejsze siebie. Ćwiczenia powodują przypływ energii i witalności. Pomagają zachować zgrabną sylwetkę, redukują stres i uczucie zmęczenia oraz korzystnie wpływają na funkcjonowanie wielu narządów.

Odżywiaj się mądrze !

Składniki odżywcze, których dostarczasz organizmowi mogą mieć ogromny wpływ na Twój nastrój !

  • Woda (Aquarion) - picie odpowiedniej ilości wysokiej jakości wody dziennie (ok. 2 litrów) pozytywnie wpływa na pracę umysłu, nastrój oraz samopoczucie.
  • Aminokwasy (tryptofan – Culevit) - tryptofan stanowi związek wyjściowy do biosyntezy serotoniny - hormonu szczęścia, którego poziom we krwi w okresie jesienno-zimowym jest niższy. W pożywieniu serotonina występuje w niewielkich ilościach, dlatego też tryptofan stanowi jej główne źródło. Zatem zapewniając organizmowi odpowiednią ilość tryptofanu, jednocześnie dbamy o poziom serotoniny, odpowiadającej za nasz dobry nastrój.
  • Tłuszcze - niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 (Omega 3 concentrate) korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu m.in. w rejonie odpowiedzialnym za zachowanie i emocje. Przyczyniają się do poprawy samopoczucia i wspomagają układ nerwowy.
  • Witaminy - o dobry stan ducha dbają witaminy z grupy B (Stress Management) oraz witamina C (np. C 300 Plus with Rose Hips and Bioflavonoids), które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego oraz zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia. Ponadto w okresie zimowym organizm potrzebuje uzupełnienia witaminy D ze względu na ograniczoną ilość promieni słonecznych docierających do ziemi.
  • Składniki mineralne - któż z nas nie słyszał o korzystnym wpływie magnezu (np. MagneZi B6, Energy&Memory) na układ nerwowy czy zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia? Ale pozytywne działanie wykazuje nie tylko magnez. Również żelazo (Iron Plus) wspiera prawidłowy metabolizm energetyczny, zmniejsza przemęczenie organizmu, dodatkowo dotleniając organizm.

Dbaj o dobry nastrój !

Sprawiaj sobie i najbliższym drobne przyjemności. Przynajmniej raz w tygodniu weź aromatyczną kąpiel, która wprowadzi Cię w dobry nastrój. W wolnych chwilach słuchaj ulubionej muzyki, a w Twojej garderobie niech pojawią się ubrania i dodatki w intensywniejszych kolorach, dodające energii i poprawiające samopoczucie.

Nie bądź ponury w okresie jesienno-zimowym ! Wykorzystaj ten czas i zarażaj pozytywnym optymizmem innych !