{{resultat}}

CALIVITA: Energy & Memory /Pobudzająca guarana i inne składniki

Energy & Memory /Pobudzająca guarana i inne
składniki

Cena: 130.00 PLN

 • Dostępność: dostępny już wkrótce !

Chwilowo brak produktu na magazynie.

Zapytaj o produkt »

Aktywne składniki produktu Energy & Memory wspomagają procesy zachodzące w organizmie. Są pomocne w przypadku długotrwałego wysiłku fizycznego lub umysłowego, jak również nadmiernego stresu. Dodają energii, odświeżają i „stawiają na nogi” tak, aby można było pokonać przeszkody w łatwy sposób!

Jedna tabletka Energy & Memory dostarcza tyle kofeiny, co jedna filiżanka kawy espresso.

Wyróżnia sie wszechstronnym działaniem:

 • składniki zwiększające koncentrację,
 • zapobiegają uczuciu zmęczenia i znużenia psychicznego,
 • antyoksydanty zapewnia skuteczną ochronę przed skutkami zanieczyszczonego środowiska.

Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stale połączenie z tysiącami innych.

Komunikacja miedzy nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu. Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowych może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników. Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa. W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje wolne rodniki wywołując tzw. peroksydacje lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym komórki. Efektem tego jest brak energii, przewlekle zmęczenie, zaburzenia pamięci, a mogą pojawić się również schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego. Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30. roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycje składników, wspierających pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.

Preparat Energy&Memory zawiera:

 • niezbędne dla regeneracji komórek cholini lecytynę,
 • antyoksydanty: witaminę C, E, cynk i selen,
 • magnez niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych,
 • witalizującą guaranę.

Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauk długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścianek wszystkich naszych komórek. Cholii składnik lecytyny jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu nie potrafił zachować nowo zdobytych informacji. Może występować zarówno u uczniów, jak i aktywny dorosłych, ale częstsze jest u osób starszych Witaminy C i E działają w sposób synergiczny; wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się "wyganianiem" z błony komórkowej niebezpieczny wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników. Działanie aktyoksydacyjne witamin wzmacnia cynk i selen. Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapna i potas Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego.

Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie. W Ameryce Pld. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzają. Guarana oddziałuje na centralny układ nerw wy, dzięki temu czujemy przypływ energii. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

Guarana

Podstawowym składnikiem aktywnym guarany jest kofeina, która ma wpływ na procesy metaboliczne oraz produkcję ciepła. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom czujności. U sportowców może zwiększyć sprawność, siłę mięśniową oraz wytrzymałość.

Lecytyna, cholina

Substancje pomocne w prawidłowej aktywności układu nerwowego. Lecytyna korzystnie wpływa również na układ sercowo-naczyniowy. Cholina jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych.

Witamina E

Silny antyoksydant, pełniący ważną rolę w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed utlenianiem. Wspiera właściwe funkcjonowanie komórek.

Witamina C

Posiada właściwości antyoksydacyjne, jest potrzebna do prawidłowego działania układu nerwowego. Uczestniczy w tworzeniu tkanki łącznej, co pozwala zachować prawidłową strukturę skóry, dziąseł, kości oraz chrząstki.

Cynk

Bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest niezbędny do właściwego podziału komórek, rozwoju oraz czynności narządów płciowych. Uczestniczy w utrzymaniu zdrowej struktury skóry.

Selen

Bardzo ważny w procesach metabolicznych organizmu. Wpływa na prawidłową aktywność układu immunologicznego, jak również tarczycy.

Magnez

Pełni istotną rolę w zrównoważonym działaniu układu nerwowego, jak również mięśni. Niezbędny do aktywności niektórych enzymów oraz utrzymania równowagi wapniowo potasowej organizmu.

UWAGA!

 • Jeśli spożywasz inne produkty zawierające kofeinę, zachowaj ostrożność przy stosowaniu tego preparatu!
 • Produktu nie należy stosować podczas ciąży lub karmienia piersią.
 • W przypadku chorób układu krążenia przed zastosowaniem preparatu należy zasięgnąć porady lekarskiej!

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Sposób użycia:

 • 1 tabletka dziennie po posiłku.

Opakowanie zawiera:

 • 90 tabletek

8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

 • Bazując już na 20. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
 • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadają pozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

Chcesz produkty CaliVita kupować taniej ? Wystarczy założyć sobie kartę rabatową CaliVita – karta wydawana jest bezpłatnie. Wypełniasz formularz zgłoszenia + składasz zamówienie na DOWOLNE suplement/y CaliVita na łączną kwotę min. 90 zł, więcej...

Serdecznie Zapraszamy !