{{resultat}}

Małe "wampiry".

Źródło: Calivita

Zachód słońca nad jeziorem... Wieczorne biesiadowanie ze znajomymi na świeżym powietrzu... Piknik... Spacer po lesie... To chyba jedne z najmilszych sposobów spędzania wakacyjnych dni. Niestety jest coś, co może nam je skutecznie popsuć – komary !!!

Sposób na komary | Magia-Urody.pl

Czy wiesz, że na całym świecie jest aż 3,5 tysiąca gatunków komarów? Te żyjące w tropikach są bardziej niebezpieczne, ponieważ mogą przenosić groźne choroby, takie jak malaria czy wirusowe zapalenie mózgu. Na szczęście komary żyjące w naszej strefie klimatycznej nie są aż tak niebezpieczne. Ale i tak potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie...

Swędzące bąble, jakie pojawiają się po ugryzieniach komarów, powstają na skutek reakcji na substancję występującą w ślinie komara (a dokładniej komarzycy, bo to one są odpowiedzialne za ukąszenia). Substancja ta ma zapobiec krzepnięciu krwi, a jednocześnie wywołuje reakcję alergiczną – pojawia się zaczerwienienie, obrzęk i uczucie swędzenia.

Komary najbardziej aktywne są wczesnym rankiem oraz wieczorem. Szczególnie dużo jest ich w ciepłe i wilgotne dni – taka aura pogodowa sprzyja ich rozmnażaniu. Niestety, często są na tyle uciążliwe, że zamiast cieszyć się przyrodą i spędzać czas na świeżym powietrzu, musimy schronić się w domu. A i tam nie zawsze możemy czuć się bezpieczni! Komary łatwo znajdują drogę, by dostać się do miejsc, w których przebywają ludzie i zdobyć niezbędną porcję krwi.

Na szczęście możemy próbować się przed nimi bronić. Komary przyciągają kwiatowe i owocowe zapachy, kwas mlekowy, wilgoć, dwutlenek węgla, a także ciemne kolory. Jeśli więc planujesz wieczorny spacer zrezygnuj z perfum o kwiatowo-owocowej nucie i załóżmy ubrania w jasnych kolorach. Kwas mlekowy jest składnikiem naszego potu, dlatego przed wyjściem z domu warto wziąć prysznic. Jeśli nie chcesz nabawić się wielu swędzących ukąszeń, letni trening zaplanuj w miarę możliwości przed lub po godzinach największej aktywności komarów. Powstający w dużych ilościach w czasie aktywności fizycznej dwutlenek węgla, kwas mlekowy oraz wilgoć będą je przyciągać...

Warto jeszcze wiedzieć, że tak jak pewne zapachy przyciągają komary, inne będą je odstraszać. Te krwiożercze owady nie lubią aromatu wanilii, a także czosnku i ziół. Zatem, by nie dostały się do Twojego domu, w oknach postaw doniczki ze świeżymi ziołami – np. bazylię lub kocimiętkę. Skuteczne może okazać się również użycie olejków eterycznych, np. lawendowego, sandałowego czy goździkowego i rozpylania ich używając do tego dyfuzora, dzięki którym zapach rozejdzie się po całym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzi się w tym celu również olejek z oregano - Oregano Oil ! Jego odstraszającą moc możesz także wykorzystać stosując go na odkryte części ciała. Niektórzy polecają również stosowanie witamin z grupy B (Stress Management) czy witaminy D (D-drops liquid vitamin D / Calivita), które delikatnie zmieniają zapach ludzkiego potu, dzięki czemu staje się on dla komarów mniej atrakcyjny... by nie rzec mniej apetyczny :)

Czy wiesz, że Oregano Oil to idealny suplement diety na lato i to nie tylko ze względu na komary :) Bowiem zawarty w nim ekstrakt z liści oregano wspomaga trawienie i korzystnie wpływa na osiągnięcie komfortu trawiennego, co jest szczególnie istotne w okresie grillowania i kosztowania specjałów kuchni regionalnych. Dba również o ochronę organizmu przed wolnego rodnikami powstającymi m.in. podczas opalania.

Dlaczego warto wybrać Oregano Oil CaliVita®:

  • W jednej porcji (4 krople - 0,17 ml) Oregano Oil znajduje się aż 13 mg ekstraktu z liści oregano. Ekstrakt ten ma standaryzowaną zawartość karwakrolu - składnika olejku eterycznego należącego do grupy fenoli.
  • Bazując już na 20. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
  • W procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita® staramy się wykorzystywać surowce naturalne.
  • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
  • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
  • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
  • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
  • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
  • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadają pozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).