{{resultat}}

FARMY YOUNG LIVING

FARMY Young Living | magia-urody.pl

Różnorodność produktów firmy Young Living opiera się o bogactwo farm zlokalizowanych na całym świecie.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

ST. MARIES, IDAHO, USA - to naturalnie piękna, 80-hektarowa faram Young Living, położona w wiejskiej, górskiej dolinie w północnym Idaho. Jest pierwszą farmą zakupioną przez założyciela Young Living, D.Gary'ego Younga. Z początku rosła na niej wyłącznie lawenda, ale z czasem okazało się, że panują tu również idealne warunki dla melisy, która obecnie stanowi główną uprawę. To tutaj wyrosły pierwsze szklarniowe rośliny, które zostały przywiezione na farmę Y.L. w Mona w stanie Utah. Tutaj także przeprowadzono wiele badań na roślinach, a Gary, nieustannie rozwijając uprawy, dokonał najistotniejszych odkryć i uczył się sztuki destylacji. To również w tym miejscu po raz pierwszy wyhodował i poddał destylacji wrotycz pospolity.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

Mona, farma położona w stanie Utah w USA. Farma założona w 1995 roku, farma lawendy, stała się międzynarodowym miejscem spotkań dla całej rodziny Young Living. Uprawia się na niej hektary lawendy, szałwii muszkatołowej, mięty pieprzowej, hyzopu, nawłoci i innych roślin, zbieranych i poddawanych destylacji w procesie produkcji niektórych z najpopularniejszych olejków eterycznych. Na tej przepięknej farmie organizowane są coroczne obchody dnia lawendy, wystawy koni, festiwal jesieni i wiele innych, szczególnych wydarzeń.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl | Magia-Urody.pl

SIMIANE-LA-ROTONDE to jedna z farm znajdujących się na południu Francji w Prowansji, w której D.Gary Young rozpoczął swoją przygodę z olejkami eterycznymi, francuskim regionie słynącym z łagodnych wzgórz i niemalże niekończących się pól aromatycznej lawendy. To tu na malowniczo położonej pod zamkiem na wzgórzu farmie, uprawia się lawendę, rozmaryn, szałwię muszkatołową i pszenicę samopszę.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

Od roku 2010 Young Living współpracuje z lokalnymi zbieraczami w Omanie, pozyskując dostawy świętej żywicy olibanowej, którą destyluje się w procesie produkcji olejku Sacred Frankincense. Young Living jako pierwsza i jednyna firma na świecie, która uzyskała pozwolenie na destylację tej żywicy i eksport cennego olejku eterycznego do świata Zachodu.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

HIGHLAND FLATS, IDAHO w USA - farma oferująca zachwycające widoki plantacja drzew w Highland Flats, gdzie co roku Young Living zaprasza członków na zimowe zbiory oraz wiosenne przesadzanie, jest miejscem, w którym można bezpośrednio zapoznać się z procesem "Od ziarenka do butelki / Seed to Seal". Na farmie uprawia się i poddaje destylacji rosnące w Idaho jodły balsamiczne, oraz świerki kłujące, a także żywotniki olbrzymie, sony i inne drzewa iglaste. Mieści się tu pierwsza na świecie w pełni zautomatyzowana i wykorzystująca najnowocześniejsze rozwiązania destylarnia.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

FORT NELSON, KOLUMBIA BRYTYJSKA, KANADA - Na farmie Northern Lights zakupionej w 2014 roku prowadzona jest uprawa i destylacja czarnego świerku, krwawnika, a nawet pszenicy samopszy. W związku z zaangażowaniem Young Living w zrównoważony rozwój, ta malownicza farma jest poddawana ciągłemu zalesianiu czarnym świerkiem. Wkrótce zostanie tam uruchomiona suszarnia, w której odpady z destylowanego drewna przetwarzane będą na granulat - bardziej ekologiczny opał do pieców na drewno do wykorzystania przez okoliczne społeczności.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

Guayaquil, w Ekwadorze, to kolejne miejsce upraw Young Living unikalnych i rzadkich roślin, takich jak eukaliptus błękitny, jagodlin wonny, kakaowiec, dorado azul, ocotea i wiele innych, ze względu na żyzne i urodzajne gleby Guayaquil zapewniają wspaniałe warunki. Nowoczesna destylarnia znajdująca się na tej plantacji jest największą w Ameryce Południowej.

FARMY Young Living | Magia-Urody.pl

Chorwacja to kolejne idealne miejsce uprawy aromatycznych roślin, a szczególnie kocanek (Helichrysum). Farma w Chorwacji nieustannie zwiększa areał uprawy kocanek. Niedawno firma Young Living zakupiła piękny budynek oddalony o 30 minut od farmy, w którym mieści się destylarnia, zakład produkcyjny i centrum dystrybucji.