{{resultat}}

New Live - nowa odsłona.

Źródło: Calivita

Czy zdajesz sobie sprawę, że aż 50% kobiet narażonych jest na niedobór wapnia, 20% cierpi z powodu deficytu żelaza, 92% ma zbyt niski poziom witaminy D w organizmie i że przeciętna kobieta dostarcza organizmowi zaledwie połowę zalecanej dawki kwasu foliowego ?

Dlatego, by sprostać potrzebom współczesnych kobiet udoskonaliliśmy formułę New Life Calivita, wzbogacając ją w witaminę D i zwiększając zawartość kwasu foliowego.

Witamina D

To niezbędny składnik dla zdrowia kości, zębów, mięśni i wzmocnienia odporności. Bierze udział w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia oraz fosforu, a także w podziale komórek. Jej niedobór to głównie wynik niskiego spożycia ryb oraz ograniczonej ekspozycji na promienie słoneczne i stosowania, ze względu na ochronę skóry, kremów do opalania z filtrem UV.

Zastosowanie kremu z filtrem SPF15 blokuje syntezę witaminy D w 99%, filtr SPF8 w 92% !

Kwas foliowy

To składnik wrażliwy na niskie pH, działanie wysokiej temperatury i promieni słonecznych. Gotowanie żywności, zwłaszcza w dużej ilości wody, powoduje straty tej witaminy w 50-90%. Świeże warzywa liściaste przechowywane zaledwie 3 dni w temperaturze pokojowej tracą 70% wyjściowej zawartości folianów. Dlatego dla większości osób suplementacja jest niezbędna, zwłaszcza w okresie planowania potomstwa, gdyż decyduje o prawidłowym rozwoju płodu, ale nie tylko. Bierze również udział w produkcji krwi i podziale komórek.

Wapń

Tego pierwiastka potrzebujemy w każdym wieku. W okresie dzieciństwa i młodości wpływa na rozwój i kształtowanie kośćca, z kolei u ludzi dorosłych dba o utrzymanie prawidłowej masy kostnej. U kobiet 50+ zapotrzebowanie na wapń wzrasta, co ma związek ze spadkiem poziomu estrogenów w organizmie, mogącym w efekcie prowadzić do wypłukiwania wapnia z kości.

Czy wiesz, że w okresie pomenopauzalnym następuje gwałtowna utrata masy kostnej, dochodząca nawet do 5% w ciągu roku ?

Kobiety narażone są na niedobór wapnia m.in. poprzez niewielkie jego wchłanianie z diety – zaledwie 25-35% spożytej puli jest przyswajalne przez organizm. Jego wchłanianie utrudnia również dieta bogata w tłuszcze, nierozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego, fosfor, wysokie spożycie kofeiny, mocnej herbaty i alkoholu. Poza tym spożycie zaledwie 1 g sodu powoduje utratę 26 mg wapnia z moczem, a każdy zjedzony gram białka przyczynia się do wydalenia z organizmu 1 mg wapnia.

Żelazo

Każdego dnia tracimy ok. 0,9 mg żelaza m.in. poprzez wydalanie go z żółcią, moczem. Utrata cennego żelaza wzrasta podczas wysiłku fizycznego, w stanach chorobowych, a także podczas miesiączki, w okresie ciąży czy karmienia piersią.

Czy wiesz, że podczas cyklu menstruacyjnego przeciętnie kobieta traci dodatkowo ok. 1,5 mg żelaza dziennie ?! To jeden z powodów, dlaczego Panie są bardziej narażone na jego niedobory.

Żelazo z pożywienia przyswaja się w ok. 10-15%. Wchłanianie tego cennego pierwiastka zaburzają fityniany obecne m.in. w otrębach, polifenole występujące w kawie, herbacie, kakao czy czerwonym winie, albuminy jaja kurzego, kazeiny i białka roślin strączkowych.

Kieliszek czerwonego wina wypity podczas jedzenia chleba obniża wchłanianie żelaza nawet o 75%.

Dlatego warto wzbogacić swoją dietę nie tylko w samo żelazo, ale również w witaminę C - bowiem nawet niewielka jej ilość może zwiększyć wchłanianie żelaza 2-3-krotnie.

W New Life Calivita znajdziesz nie tylko wyżej wymienione składniki, ale również wiele innych, niezbędnych płci pięknej na każdym etapie życia. Między innymi witaminy z grupy B i magnez dbające o Twoje nerwy. Witaminy C, E, cynk, miedź oraz jod korzystnie wpływające na urodę oraz chrom niezbędny do utrzymania pięknej sylwetki.

Czy wiesz, że statystyczny Polak przyjmuje zaledwie 1/3 zalecanej dawki jodu ? A przecież odpowiada on nie tylko za prawidłowy stan skóry, ale również dba o funkcjonowanie tarczycy, nerwów oraz korzystnie wpływa na energię życiową i funkcje poznawcze. Niedobór jodu u kobiet, może być przyczyną zaburzenia cykli miesięcznych oraz płodności.