{{resultat}}

IKAROV – CZYSTE OLEJKI NATURALNE

Olejki są produktami w pełni naturalnymi, pozyskiwanymi z orzechów, nasion i owoców. W procesie produkcyjnym stosowana jest metoda tzw. „zimnotłoczenia”, a następnie oczyszczania przy użyciu niskich temperatur. Olejki otrzymane w wyniku zastosowania takiej technologii są nie tylko pełnowartościowe pod względem walorów odżywczych, pielęgnacyjnych i regenerujących, ale także najbliższe naturze (najbardziej zbliżone do naturalnego-pierwotnego stanu).

IKAROV – CZYSTE OLEJKI NATURALNE.. | Magia-Urody.pl

Oleje roślinne są w pełni akceptowane przez organizm i pełnią w nim wiele pożytecznych funkcji. Stanowią ważne ogniwo przemiany materii, przyspieszają metabolizm komórek, wpływają korzystnie na krwioobieg. Poprawiają także poziom nawilżenia i sprężystość skóry, biorą udział w tworzeniu kolagenu i fibrynogenu, regulują funkcjonowanie gruczołów łojowych (zmniejszają produkcję sebum oraz rozszerzanie porów).

Czyste olejki naturalne Ikarov są bogate w naturalne, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (trój glicerydy i witaminę F), fitosterole, witaminę E, fosfolipidy, mikro i makroelementy oraz wiele substancji biologicznie czynnych. Skóra z łatwo ścią absorbuje te substancje odżywcze, a po zaaplikowaniu olejku, staje się delikatna i aksamitna.

W ofercie wyróżniamy pięć grup:

  • OLEJKI NABLIŻSZE STRUKTURZE LUDZKIEJ SKÓRY - Skóra człowieka składa się bia łek i tłuszczy. Zbudowana jest z trzech warstw tkanki, zwanych kolejno naskórkiem, skórą właściwą i tkanką podskórną. Spełnia swoje funkcje jako narząd zmysłu, warstwa ochronna przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych (np. zmianami temperatury, ostrym działaniem słońca) i naturalna bariera przed drobnoustrojami. Olejki z tej grupy (migdałowy, z pestek moreli, z oliwki, z awokado) mają skład najbardziej zbliżony do tłuszczy zawartych w strukturze ludzkiej skóry. Wchłaniają się szybko i są dobrze tolerowane przez wszystkie typy cery.
  • OLEJKI BOGATE W WIELONIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE (TRÓJGLICERYDY) - Olejki z tej grupy zawierają ponad 70% witaminy F i wykazują długotrwałe działanie odżywczo-pielęgnacyjne. Spośród wszystkich witamin, wit. F jest w najwyższym stopniu wykorzystywana przez organizm ludzki do różnych procesów w nim zachodzą cych. Niestety, organizm sam nie jest w stanie wytworzyć tej witaminy, dlatego niezwykle ważne jest dostarczanie mu tego składnika np. wraz z dietą lub poprzez aplikację zewnętrzną, przy zastosowaniu z olejów roślinnych. Do grupy zaliczają się olejki: z kiełków pszenicy, z pestek winogron i najdroższy na świecie – olejek arganowy.
  • OLEJKI ZE ZBALANSOWANĄ KOMPOZYCJĄ TŁUSZCZY - Olejki należące do tej grupy (olejek sezamowy) są perfekcyjnie zbalansowaną kompozycją nienasyconych kwasów tłuszczowych, wysokiej jakości lecytyny, witaminy E oraz naturalnych antyutleniaczy.
  • OLEJKI O NIETYPOWEJ STRUKTURZE - Skład olejków z tej grupy różni się znaczą co od innych znanych olejków roślinnych. Olejek jojoba jest unikalną mieszanką estrów wosku, zaś olejek macadamia zawiera przede wszystkim jednonienasycone kwasy tłuszczowe.
  • OLEJKI TROPIKALNE - W odróżnieniu do innych olejków, olejki z tej grupy (kokosowy, kasło shea karite) zawierają wysoki poziom nasyconych kwasów tłuszczowych. W temperaturze pokojowej zyskują stałą konsystencję, podobną do kremów. Są natychmiast wchłaniane przez skórę. Pozostawiają ją aksamitnie gładką delikatną.

ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE

Czyste olejki roślinne, można stosować na wiele sposobów:

  • zamiast kremu – celu odżywienia, nawilżenia, zregenerowania, powstrzymania procesu starzenia oraz zapewnienia świeżości i zdrowego wyglądu skóry – olejki można aplikować na twarz, szyję, dekolt i ciało. Poprzez usunięcie martwych komórek, następuje aktywacja przepływu krwi i limfy oraz efektywne nawilżenie skóry;
  • w celu regeneracji lub dokładnego oczyszczenia - na skórę należy nałożyć odpowiednią ilość wybranego olejku i przykryć miejsce ciepłą, wilgotną ściereczką (na około 15 minut). Po upływie tego czasu, nadmiar olejku należy usunąć wacikiem;
  • jako dodatek do kremów, mleczek kosmetycznych, odżywek, szamponów – olejki dodane do kosmetyków, poprawiają ich jakość i wspomagają odżywcze działanie, dlatego wiele kosmetyków zawiera informację „wzbogacone w olejek roślinny …”;
  • jako dodatek do maseczek kosmetycznych - po zmieszaniu z maseczkami kosmetycznymi, olejki potęgują ich działanie i ułatwiają proces wchłaniania, co w efekcie poprawia ogólny wygląd skóry;
  • w celu ochrony i odnowy skóry w trakcie i po opalaniu.

IKAROV Ltd., z siedzibą w Plovdiv, działa na rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w konfekcjonowaniu 100% naturalnych kosmetyków oraz czystych olejków odżywczo-pielęgnacyjnych do twarzy i ciała. Produkty te są pozyskiwane z owoców, nasion i orzechów pochodzących z naturalnych i dzikich upraw całego świata.

Konsument ma do dyspozycji olejki i kosmetyki przygotowywane zarówno na bazie komponentów z miejsc egzotycznych, jak m.in.: owoce zachodnioafrykańskiego masłowca (masło shea), marokańskie orzechy arganowe, orzechy australijskiej makadamii, meksykańka jojoba, środkowoamerykańskie awokado, afrykańskie orzechy kokosowe, jak również produkty na bazie składników bliższych naszym regionom, m.in.: kiełki pszenicy, morela, oliwka, winogrona, czy sezam.

Na uwagę zasługują także kosmetyki przygotowane na bazie rodzimego komponentu producenta – róży damasceńskiej (bułgarskiej) – najszlachetniejszego gatunku róży na całym świecie, seria olejków przeciwzmarszczkowych Anti Age oraz serie olejków eliminujących konkretne problemy: cellulit, nadwaga, rozstępy, zła kondycja włosów i paznokci.

Wszystkie kosmetyki IKAROV Ltd. wytworzone są na bazie olejków pozyskiwanych przy zastosowaniu tzw. „metody zimnotłoczenia” owoców, orzechów i nasion, a następnie oczyszczania przy użyciu niskich temperatur. Dzięki wykorzystaniu takiej technologii, Konsument ma do dyspozycji kosmetyki pełnowartościowe pod względem walorów odżywczych, pielęgnacyjnych i regeneracyjnych, bez dodatku sztucznych konserwantów (stosowane w recepturach konserwanty i antyoksydanty mają pochodzenie naturalne).