{{resultat}}

Dar prosto z ula dla Twojego zdrowia i urody.

Pszczoły to niezwykle pracowite owady, które żyją w zorganizowanych społeczeństwach. Dorosłe osobniki oraz larwy odżywiają się nektarem, spadzią oraz pyłkiem kwiatowym. Pszczoły zapylają około 75% roślin owadopylnych. Oprócz miodu produkują m.in. wosk, propolis oraz cenne mleczko pszczele słynące ze swych niezwykłych właściwości.

Czym jest mleczko pszczele ?

Mleczko pszczele to wydzielina pszczół-robotnic o wspaniałych walorach odżywczych. W swoim składzie zawiera wysokiej jakości białka, witaminy z grupy B, składniki mineralne, enzymy, lipidy oraz 18 różnych aminokwasów. Stanowi naturalne źródło czystej acetylocholiny, która uczestniczy w transporcie impulsów pomiędzy komórkami. Mleczkiem pszczelim pszczoły-robotnice żywią larwy oraz swoją królową. Prawdopodobnie to dzięki niemu królowa żyje nawet 40 razy dłużej od swych robotnic.

Mleczko pszczele (Bee Power) to doskonałe uzupełnienie codziennej diety człowieka.

Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy zimne powietrze przeszywa nasze ciało.

  • Znakomicie wzmacnia kondycję organizmu.
  • Poprawia zdolność logicznego myślenia.
  • Korzystnie wpływa na procesy przemiany materii.
  • Wykazuje właściwości tonizujące i odświeżające.
  • Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia, dzięki czemu mamy więcej energii niezbędnej do działania.

Abyśmy jednak mogli korzystać z cennych właściwości tego niezwykłego specyfiku musimy dbać o pszczoły, które w ostatnim czasie masowo wymierają. Szacuje się, iż w Polsce w każdej sekundzie umiera nawet 100 tych cennych owadów. Co jest tego główną przyczyną ? Do tej pory nie udało się jednoznacznie ustalić czynnika wywołującego to negatywne zjawisko. Prawdopodobnym powodem wymierania pszczół mogą być stosowane w rolnictwie agresywne środki ochrony roślin, roztocza Varroa destructor, a nawet sugeruje się, że fale elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe czy zjawisko globalnego ocieplenia klimatu.

Co może się stać, jeśli pszczoły wyginą ?

Na pewno spowoduje to zaburzenie ekosystemu. Może zabraknąć owoców, warzyw i kwiatów łąkowych.

Czy możemy, w jakiś sposób przyczynić się do ochrony pszczół ?

Otóż tak: sadząc np. wiosną na balkonie bądź w ogródku kolorowe i pachnące nektarodajne rośliny m.in. śnieżyczki przebiśnieg, krokusy, wrzosy. Używając do nawożenia ziemi tylko naturalnych nawozów, np. kompostu, a także do walki z niechcianymi mszycami czy grzybami chorobotwórczymi korzystając z naturalnych metod.

To powinno pomóc przetrwać pszczołom, a nam umożliwić korzystanie z niezwykłych właściwości produkowanego przez nie mleczka pszczelego !

Uwaga:

  • Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez osoby uczulone na pyłki i produkty pszczele. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, należy odstawić produkt.