Pięcio-dniowy program oczyszczania Young Living Essential Oils.

Wielu ekspertów zdrowia zaleca oczyszczanie jako normalną praktykę, jednak większość ludzi oczyszcza się tylko po przebytej chorobie. Pięciodniowy program oczyszczania Young Living ułatwia ten proces proponując prosty, energetyzujący program, który pomoże nam pokonać przeszkody i wymówki stojące na drodze naszego oczyszczania. Minimum cztery krótkie i łatwe oczyszczania na rok z Pięciodniowym programem Young Living i wspomaganie odżywiania pomoże nam zrównoważyć skrajności codziennej diety.

Współczesna dieta wyróżnia się wysoką ilością kalorii, małą ilością lub zupełnym brakiem wartości odżywczych, niewielką zawartością błonnika i bardzo wysokim poziomem substancji słodzących. To szybko trawione „pożywienie" wypełnia naszą krew powodując nagły wzrost poziomu insuliny. Wysoki poziom insuliny związany jest ze zwiększonym wydzielaniem śluzu. Ostatnie badania wskazują, że śluz jest źródłem wielu chronicznych chorób. Nadmiar cukru i insuliny we krwi może prowadzić do chronicznych problemów, jak cukrzyca i zniszczenia w systemie naczyń krwionośnych. W dodatku, wysoki poziom cukru i insuliny gra często decydującą rolę w pojawieniu się takich stanów jak: nadciśnienie, uszkodzenie nerek, słabe i kruche żyły i tętnice i innych poważnych schorzeniach jak rak i choroba Alzheimera.

Jednym z zauważalnych sygnałów nadmiaru insuliny i wysokiego ciśnienia jest otyłość w dolnej części brzucha. Około dwie trzecie dorosłych Amerykanów ma nadwagę. Jedna trzecia cierpi na otyłość. Stan ten także zwiększa ryzyko wystąpienia ataku serca, zaburzeń cholesterolu, raka, niepłodności i kamieni w przewodzie żółciowym.

Nadmiar insuliny i wysoki poziom cukru tworzą błędne koło. Łakniemy prostych węglowodanów ponieważ one dostają się do krwi szybciej. Z nich jest produkowany nadmiar insuliny, co wywołuje uczucie głodu. Przejadanie się powoduje odkładanie się tłuszczu i aktywuje większą produkcję insuliny - większy głód - większa nadwaga - więcej insuliny - większy głód i tak dalej, ten wir insuliny powoduje, że czujemy się zmęczeni, głodni i nie możemy sie skupić.

Balance Complete to energetyzujące, super pożywienie w formie koktajlu, bogate w opatentowaną mieszankę błonnika nazywaną V-fiber. Badania pokazują, że mieszanka błonnika wytwarza więcej lepkości (jest gęstsza i lepiej wchłania) i jest bardziej efektywna niż jakikolwiek pojedynczy rodzaj błonnika. Mieszanka rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika firmy Young Living (11 gram w porcji) jest idealna do oczyszczania, utraty wagi i codziennej pielęgnacji zdrowia. Składniki znajdujące się w tej efektywnej mieszance błonnika pomagają zachować normalny poziom cuku we krwi. Kiedy błonnik miesza się z wodą, puchnie w naszym przewodzie pokarmowym, wytwarzając masę, która wchłania i usuwa toksyny i nadmiar tłuszczu z przewodu trawiennego. Niektóre substancje służące do oczyszczania mogą nieć negatywny wpływ na florę układu pokarmowego, mieszanka V-Fiber zawiera pro-biotyczny błonnik, który chroni dobroczynna mikroflorę jak Lactobacillus i bakterie Bifido, jednocześnie zmniejszając ilość bakterii chorobotwórczych.

Należy pamiętać, że nagły wzrost przyjmowanego błonnika może prowadzić do tworzenia się sporych ilości gazów i wzdęć u niektórych osób. Dzieje się tak częściowo dlatego, że w diecie przeciętnego Amerykanina brakuje błonnika. Zalecana dzienna dawka to 38 gram dla mężczyzn i 25 gram dla kobiet. Amerykanie jedzą zaledwie połowę z tego. Jeśli wystąpią gazy i wzdęcia należ zredukować ilość Balance Complete i zwiększyć dawkę mieszanki olejków Digest + Cleanse.

Digest + Cleanse to unikalny produkt, składający się z terapeutycznej jakości olejków peppermint, caraway, lemon i innych, które są dostarczane bezpośrednio do żołądka dzięki specjalnym kapsułkom. Badania pokazały, że peppermint pokryty warstwą chroniącą przed sokiem żołądkowym jest bardzo efektywny w przypadku rozstroju żołądkowego. Mieszanka olejków peppermint i caraway, przyjmowana trzy razy dziennie, redukuje produkcję gazów i łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego. Olejek lemon, kolejny kluczowy składnik Digest + Cleanse, ma równie długą historię. Jean Valnet, doktor medycyny i praktyk aromaterapii mówi, że olejek lemon stymuluje wydzielanie żołądkowo- wątrobowe i trzustkowe. Inne olejki wspomagające w Digest + Cleanse (ginger, fennel, anise) mają długą tradycję w historii oczyszczania i usprawniania funkcji trawiennych. Udowodniono, że łagodzą podrażnienia jelita, poprawiają wydalanie i aktywują różne organy trawienne. Jedna kapsułka, 30-60 minut przez koktajlem Balance Complete, wspaniale zwiększy efektywność i komfort Pięciodniowego programu oczyszczania.

Ningxia Red ma już wyrobioną reputację jako potężny, naturalny przeciwutleniacz i zastrzyk składników odżywczych. Dostarcza dynamicznej i zrównoważonej energii co czyni go idealnym do podtrzymywania energii w czasie oczyszczania. W całym procesie oczyszczania są dwie różne fazy. Faza pierwsza to rozbicie toksyn i zamienienie ich na rozpuszczalne w wodzie. Faza druga to usunięcie tych toksyn z ciała. Ningxia Red dostarcza podstawowych składników odżywczych, które wzmacniają obie fazy odtruwania. Ningxia Red jest naładowany substancjami odżywczymi, które wspomagają funkcje trzustki i wątroby. Jak Balance Complete, Ningxia Red zawiera związki, które pomagają zachować normalny poziom cukru we krwi. Jest bogaty w witaminy, minerały, aminokwasy, flawonoidy, karotenoidy, cerebrozydy, pirole i zeaksantynę. Łatwostrawny, bardzo smaczny i o niskim indeksie glikemicznym 11 - Ningxia Red jest idealną częścią programu oczyszczania.

Aby osiągnąć więcej korzyści z oczyszczania można wyeliminować z programu przekąski. Jeśli ktoś ma szybki metabolizm lub zacznie odczuwać bardzo duży głód należy dodać sugerowane przekąski. Pięciodniowy program oczyszczania Young Living zapewnia delikatne i efektywne działanie, które poprawi nasze samopoczucie. Po oczyszczeniu najlepiej wdrożyć w codzienną rutynę Core Essential, to znaczy powinniśmy:

 • pić 1-3 uncji (około 30-90 ml) Ningxia Red dziennie,
 • brać 1 kapsułkę Longevity dziennie,
 • brać 3 kapsułki Omega Blue dziennie,
 • zastąpić ostatni posiłek dnia koktajlem Balance Complete,
 • aby lepiej monitorować swoją wagę można dwa posiłki w ciągu dnia zastąpić koktajlem Balance Complete.

Należy jednak pamiętać, że program oczyszczania to punkt wyjścia, indywidualne potrzeby każdego z nas mogą wymagać dodatkowych działań. Nasze organizmy mogą być zanieczyszczone na wiele sposobów. Dobrym pomysłem jest wspomaganie nerek w czasie oczyszczania, ponieważ jeśli nagromadziło się wiele metali ciężkich (np. z zanieczyszczonej wody) to organizm będzie chciał się ich pozbyć przez nerki właśnie. Można je wspomagać Endo Flex lub Juniper i Geranium nakładane na nerki.

Pierwszego dnia można doświadczać dyskomfortu, złego samopoczucia, bólów głowy, lub łaknienia określonego jedzenia. Balance Complete powinien usunąć uczucie głodu. Należy poczekać kilka minut zanim dostanie się do naszego systemu. Z powodu dużej ilości błonnika, możemy mieć gazy. W takim wypadku można wziąć 1 kapsułkę Digest + Cleanse z każdym koktajlem. Według upodobań można dodać Essentialzyme.

 • Śniadanie - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 uncji (około szklanki lub półtora) wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 jabłko lub 1 pomarańcza, 8-12 uncji wody,
 • Lunch - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 uncji (około szklanki lub półtora) wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - szklanka surowych brokuł lub inne warzywo bez skrobi,
 • Obiad - 1 Digest+Cleanse, 1 Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - pół szklanki mrożonych jagód

Dzień drugi - nasze doświadczenia w tym dniu będą zależały od stopnia zanieczyszczenia naszego organizmu. Większe zanieczyszczenie = więcej symptomów oczyszczania. Mniejsze zanieczyszczenie = symptomy będą słabnąć, zaczniemy odczuwać więcej energii. Jeśli gazy i wzdęcia wywołują dyskomfort można dołączyć Essentialzyme do programu.

 • Śniadanie - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 uncji (około szklanki lub półtora) wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 gruszka lub 1 śliwka,
 • Lunch - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 uncji (około szklanki lub półtora) wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - surowy seler, 1 łyżka masła migdałowego, 1 szklanka ziołowej herbaty z dodatkiem ekstraktu Stewii,
 • Obiad - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - pół szklanki jagód, lub 1 brzoskwinia, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody

Dzień trzeci - symptomy zatrucia ustępują. Zaczynamy mieć więcej energii. Nasz organizm dostosowuje się do dodatkowych ilości błonnika i wody. Możemy wciąż odczuwać łaknienie, ale już dużo mniejsze.

 • Śniadanie - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 uncji (około szklanki lub półtora) wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - pół kantalupy, 1 szklanka miętowej herbaty, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody,
 • Lunch - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - zwykły ryżowy krakers z surowym masłem orzechowym,
 • Obiad - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 jabłko lub pół szklanki jagód, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody

Dzień czwarty - organizm odczuwa korzyści płynące z oczyszczania. Poziom energii się podnosi. Łaknienie znika. Zaczynamy sobie zdawać sprawę z negatywnego efektu jaki wywiera na nasz organizm wybór nieodpowiedniego pożywienia. Organizm przystosował się do błonnika.

 • Śniadanie - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 jabłko lub 1 gruszka, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody,
 • Lunch - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - herbata rumiankowa, 2 łyżki surowych migdałów,
 • Obiad - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 średnia kiść czerwonych, fioletowych lub czarnych bezpestkowych winogron

Dzień piąty - nie odczuwamy już łaknienia, jesteśmy gotowi aby napełnić nasz oczyszczony organizm dobrym pożywieniem. Czujemy się wspaniale i nie możemy się doczekać następnego oczyszczania (zaleca się przeprowadzenie programu 4 razy w roku

 • Śniadanie - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 gruszka lub 1 śliwka, 2 łyżki zurowych nasion słonecznika lub migdałów, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody,
 • Lunch - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 szklanka kiszonej kapusty lub innych aktywnych, przyjacielskich bakterii, jak kefir lub niesłodzony jogurt,
 • Obiad - 1 Digest+Cleanse, 1 koktajl Balance Complete, 8-12 (około szklanki lub półtora) uncji wody dodatkowo, 2 uncje Ningxia Red,
 • Przekąska - 1 szklanka zupy miso lub bulionu z warzyw

Uwaga:

 • 1 uncja płynu [fl oz] = ok. 30 ml