Manuka Health New Zeland Ltd: Olejek Manuka Barrier Gold 10 ml

Olejek Manuka Barrier Gold 10 ml

Cena: 120.00 PLN

  • Dostępność: w magazynie

Czysty olejek z drzewa Manuka jest ceniony za silne właściwości antyseptyczne (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne) oraz przeciwzapalne. Wykorzystywany jako główny składnik w produkcji niektórych kosmetyków do pielęgnacji skóry problematycznej, w czystej postaci używany jest przez klientów między innymi przy grzybicy skóry i paznokci, odleżynach, opryszczce, stanach zapalnych skóry, trudno gojących się ranach.

Roślina Manuka (Drzewo Herbaciane)

Manuka należy do rodziny Myrtaceae, do rodzaju Leptospermum. Rodzina bogata w olejki, których jest znanych około 30 gatunków, 20 w Australii, 3 w Nowej Zelandii, inne są głównie ograniczone do Malay i Nowej Kaledonii.

Ekologiczne pozyskiwanie olejku

Olejek eteryczny ukryty w tej buteleczce jest w 100% czysty i naturalny. Zbierany i tłoczony na oddalonym wybrzeżu półwyspu, olejek Manuka jest pełen dobra płynącego z naturalnego środowiska. Jest najwyższej jakości i jest idealny do aromaterapii i wykorzystania terapeutycznego.

Zbieranie liści i pozyskiwanie z nich olejku jest wykonywane ręcznie z dziko posianych roślin, aby uzyskać jak najlepszej jakości, niepowtarzalny produkt z naturalnego środowiska.

Każda roślina jest indywidualnie, ręcznie przycinana i kształtowana. Olejek jest pozyskiwany przy pomocy wykorzystania destylacji wodnej i parowej, co jest znacznie ł agodniejszym sposobem niż bezpośrednia destylacja parowa.

Metody aplikacji:

Jak stosować olejek Manuka:

Uwaga !

Działanie olejków eterycznych na organizm człowieka ma charakter indywidualny. Firma nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie wyrobów.

Informacje przedstawione o produktach nie zastępują porad lekarskich, olejki eteryczne nie są lekiem ani substytutem leków. Nie stosować w okresie ciąży.

Historia Manuki

Rdzenni Maorysi używali każdej części rośliny. Drzewo było wykorzystywane do wyrobu wioseł, dzid, narzędzi do kopania, rożnego rodzaju budowli i fortyfikacji i wielu innych zastosowań. Lekarstwa były przygotowywane z liści, kory, nasion i były wykorzystywane do leczenia wielu problemów zdrowotnych i chorób.

Liście były gotowane z wodą, a opary były świetną inhalacją podczas przeziębienia, młode pędy był y żute i połykane jako lekarstwo na dyzenterię.

Nazwa Drzewo Herbaciane była nadana tej roślinie przez wczesnych osadników, którzy robili z niej herbatę. Roślina była także wykorzystywana przez nich do celów medycznych, jednak nie tak intensywnie jak przez rdzennych Maorysów. Europejscy osadnicy używali drewna w codziennym życiu do wielu celów, ale głównie jako opału. Drzewo herbaciane jest jednym z najlepiej palących się i dających najwięcej ciepła, lokalnych drzew.

Great Barrier Island (Aotea)

Great Barrier Island jest usytuowana około 88 km na północny-wschód od Auckland i jest największą wyspą wybrzeża North Island w Nowej Zelandii. Kapitan Cook nazwał tą wyspę „Big Barrier”. Aotea - „ Biała Chmura” jest nazwą maoryską. Wyspa chroni wewnętrzną Hauraki Gulf (Zatokę Hauraki) i mniejsze wyspy wewnątrz zatoki. Dostęp tam jest możliwy poprzez morze i powietrze. Wyspa ma delikatny klimat, lato jest suche i gorące, a zima mokra.

Wyspa jest górzysta i bardzo nierówna, 80% wyspy jest pokryte buszem. Góra Hobson jest najwyższym punktem na wysokości 621 metrów. Wschodnia część wyspy ma dużą powierzchnię urodzajnej, płaskiej ziemi, prowadzącej do pięknych plaż o białym piasku, idealnych dla miłośników surfingu. Zachodnia część jest bardzo nierówna z wieloma zatokami i wpustami penetrującymi linię brzegową.

Duża liczba małych wysepek otacza północno-zachodnie wybrzeże. Zatoka Port Fitzroy usytuowana w północnej części wyspy, jest największą i najlepiej chronioną ze wszystkich czterech zatok. Wyspa ma różnorodną i kolorową historię. Przedsiębiorstwa i firmy, które powstawały to kopalnie i górnictwo, połów wielorybów, młyny i eksport drzewa kauri, eksport Manuki i Kanuki do ogrzewania i budowy statków. Rybołówstwo i uprawa roli są w dalszym ciągu aktywne ale na mniejszą skalę.

Wyspa ma kwitnący przemysł turystyczny, budowany na bazie jej naturalnego środowiska.