Woda - kolebka życia.

Rozwój cywilizacji to niewątpliwie dobra rzecz i przyniósł nam ludziom ogromne korzyści. To są te wszystkie dobra którymi się otaczamy, aby nam się łatwiej żyło. Samochody, komputery, pralki, lodówki, telewizory, telefony komórkowe i inne urządzenia bez których dzisiaj trudno byłoby żyć.

Każdego Dnia Pij Czystą, Bezpieczną i Zdrową Wodę | Magia-Urody.pl

Rozwój nowoczesnej chemii gospodarczej jak środki czystości, ochrony roślin, materiały budowlane przyczynił się niestety do skażenia środowiska i do olbrzymiego rozwoju chorób cywilizacyjnych – szczególnie nowotworowych. Woda jest bez wątpienia najważniejszym czynnikiem potrzebnym do życia. Dociera wraz z krwioobiegiem do wszystkich żywych komórek, dostarczając im niezbędnych związków organicznych i nieorganicznych, uczestniczy w oczyszczaniu organizmu z produktów przemiany materii, rozprowadza ciepło i decyduje o sprawności termoregulacji. Wchodzi w skład płynów ustrojowych oraz pełni rolę uniwersalnego rozpuszczalnika.

Przemiana materii bez wody jest niemożliwa. Ta oczywista prawda jest niestety przez nas lekceważona i dzisiaj nasze organizmy są narażone na oddziaływanie płynu, który dawno przestał być wodą - a już z całą pewnością wodą życia. Dotyczy to zarówno wody kranowej jak i wody z własnego ujęcia. Dzisiaj aby mieć czystą wodę nie wystarczy ją kupić w sklepie, trzeba ją samemu uzdatnić.

Woda która płynie z naszych kranów jest niesmaczna nawet wtedy gdy „trzyma” wszystkie parametry normy określającej jakość „wody pitnej” ze względu na zawarte w niej substancje organiczne o których owa norma milczy. Stosowane w Polsce technologie uzdatniania wody nie pozwalają na usunięcie tych substancji. Chodzi tu o pestycydy, benzeny, fenole, detergenty i inne. To one są głównie odpowiedzialne za zły smak, zapach i wygląd. To jednak pół biedy, w końcu nie ma lekarstwa które byłoby smaczne. Rzecz w tym, że te wszystkie substancje są toksyczne, a najbardziej trójhalometany i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne - działające w dłuższym czasie nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. W procesach oczyszczania ścieków, a następnie uzdatniania wody silnie wzrasta zawartość związków chloroorganicznych, silnie kancerogennych. To efekt chlorowania wody.

Picie zatrutej wody nie boli, tak jak nie bolało mieszkańców Czarnobyla promieniowanie z uszkodzonego reaktora. Właśnie z tego powodu skutki zatrutej wody dają o sobie znać po kilku lub kilkunastu latach.

Wtedy najczęściej na ochronę własnego zdrowia jest już za późno !!!

Na szczęście istnieją urządzenia, przy pomocy których każdy niewielkim kosztem może sobie zapewnić własne źródełko z krystalicznie czystą wodą.

Fenomen osmozy znany jest od dawna i towarzyszy naszemu życiu przez cały czas jego trwania. To właśnie dzięki osmozie w naszych organizmach następuje przemiana materii. To zjawisko zostało przeniesione na grunt technicznego oczyszczania wody i jako metoda odwróconej osmozy jest najlepszą technologią usuwania z wody wszelkich zanieczyszczeń - a tych chemicznych w szczególności. Ta rewolucyjna metoda pozwala na usunięcie praktycznie wszystkich toksycznych, rakotwórczych związków - w tym metali ciężkich, dając czystą chemicznie i biologicznie wodę. Urządzenia odwróconej osmozy firmy ROsmosis są standardowo wyposażone w mineralizator który dodatkowo wzbogaca wodę w potrzebne człowiekowi sole mineralne, więcej...