CALIVITA: Rhodiolin /Różeniec górski na stres

Rhodiolin /Różeniec górski na stres

Cena: 142.00 PLN

  • Dostępność: w magazynie

Preparat zawierający unikalną roślinę leczniczą, Rhodiola rosea (Różeniec górski) Bogactwo naturalnych witamin, składników mineralnych i substancji biologicznie czynnych zapewnia jej unikalny, wielokierunkowy wpływ na organizm.

Rhodiola zaliczana jest do tzw. adaptogenów, czyli roślin wzmacniających odporność organizmu na fizyczny i psychiczny stres, jak również jego skutki.

Oprócz wielu interesujących właściwości tej rośliny, należy wspomnieć o kilku:

W obecnych czasach nasz styl życia dyktowany jest przez coraz to szybsze tempo życia. Spełnienie wygórowanych oczekiwań w pracy i w domu, różnego rodzaju konflikty, choroby, urazy, kłopoty finansowe, zanieczyszczenie środowiska oraz wiele innych czynników, to źródła wielu codziennych stresów.

W przeciwieństwie do praczłowieka, który tylko okresowo byt poddawany stresom, a swoje przetrwanie zawdzięczał reakcjom typu "walcz lub uciekaj", przeżycia współczesnego człowieka są przewlekle, siejące znacznie większe spustoszenie w ludzkim organizmie.

Gwałtowny postęp technologii i cywilizacji sprawił, że obecnie człowiek nie potrafi dostosować się do zmian wywołanych nowymi wyzwaniami. Ewolucyjna adaptacja nie przygotowała go do nowego typu stresów. Nic więc dziwnego, że aż 80 % chorób jest związanych z negatywnym wpływem stresu na nasz organizm. Dr Hans Selye stwierdził, że odpowiedź organizmu na najróżniejsze bodźce można zaszeregować do dobrze opisanej grupy objawów i nazwał ją "zespołem ogólnej adaptacji" ("Generał Adaptation Syndrome" GAŚ).

Przebiega ona w trzech stadiach, a mianowicie:

W ostatnich latach przedmiotem zainteresowania wielu ośrodków badawczych stały się rośliny adaptogenne, które pomagają utrzymać organizm w stanie równowagi wewnętrznej, a w sytuacjach zwiększonego obciążenia mobilizują go do działania. Rhodiola rosea, znana również jako "korzeń arktyczny" lub "zloty korzeń", posiada liczne unikalne właściwości, które stawiają ją na czele roślin adaptogennych. Rośnie na górzystych terenach wschodniej Syberii, na wysokości 3.300 6.000 m.n.p.m. Mieszkańcy Południowej i Centralnej Azji używali jej od wieków. Krąży wśród nich powszechna opinia, że "kto pije herbatę z różeńca, będzie żył ponad sto lat".

Znane są następujące, naukowo udokumentowane właściwości Rhodiola rosea:

Jednym z najważniejszych działań tej rośliny jest utrzymanie lub przywrócenie stanu naturalnej równowagi wewnętrznej organizmu (homeostazy). Właściwości adaptogenne sprawiają, że człowiek jest w stanie inaczej oceniać sytuacje życiowe. W efekcie rzadziej powstają reakcje alarmowe oraz wydłuża się faza oporu. Modyfikacja reakcji na stres pomaga zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną oraz siły witalne do sędziwych lat.

1 kapsułka zawiera:

Sposób użycia:

Opakowanie zawiera:

8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

Serdecznie Zapraszamy !