CALIVITA: Witamina C 1000 mg

Witamina C 1000 mg

Cena: 70.00 PLN

  • Dostępność: dostępny już wkrótce !

Chwilowo brak produktu na magazynie.

Preparat o przedłużonym działaniu uzupełniający codzienną dietę w wysoką dawkę witaminy C. Technologia przedłużonego działania tabletki zapewnia długotrwały i stały poziom aktywnego składnika w organizmie.

Jedna tabletka C 1000 dostarcza tyle witaminy C, co 2 kg pomarańczy lub 20 kg jabłek !

Nazwa witamina C obejmuje kwas L-askorbinowy i kwas L-dehydroaskorbinowy. Organizm ludzki nie posiada zdolności do syntezy własnej witaminy C, dlatego też powinna być ona dostarczana z dietą oraz suplementami diety.

Witamina C to wspaniały antyoksydant, chroni DNA, białka, tłuszcze przed utlenianiem. Wspiera układ odpornościowy i układ nerwowy. Wpływa na syntezę kolagenu - białka strukturalnego tkanki łącznej, występującego m.in.: w skórze, ścięgnach, kościach, chrząstce, dziąsłach, ścianach naczyń krwionośnych - który odpowiada za sprężystość, elastyczność, jędrność komórek. Witamina C odgrywa również istotną rolę w metabolizmie energetycznym i we wchłanianiu żelaza.

W związku z dużą wrażliwością witaminy C na działanie tlenu, wysokich temperatur,  enzymów, śladowych ilości metali, takich jak miedź, żelazo w czasie przechowywania i przetwarzania produktów spożywczych oraz procesów kulinarnych mogą występować jej duże ubytki, sięgające  75% i więcej.  Straty witaminy C związane z przygotowaniem potraw warzywnych np. surówek wynoszą 20%, warzyw duszonych 30%, a gotowanych 50%.

Witamina C należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że szybko jest wydalana z organizmu. Nowoczesna produkcja tabletki C 1000 o przedłużonym uwalnianiu (Delayed Release Tablet Technology), zapewnia stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

Witaminę C można polecić osobom:

UWAGA !

Witamina C jest wrażliwa na światło i temperaturę, o czym należy pamiętać podczas przechowywania produktu.

1 tabletka zawiera:

Opakowanie zawiera:

Sposób użycia:

8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

Serdecznie Zapraszamy !