DXN: Reishi Gano (RG) /sproszkowany grzyb Ganoderma lucidum, 360 kapsułek

Reishi Gano (RG) /sproszkowany grzyb Ganoderma lucidum, 360 kapsułek

Cena: 635.00 PLN

  • Dostępność: w magazynie

Do produkcji kapsułek Reishi Gano (RG) DXN używa się 90-dniowego grzyba Ganoderma Lucidum o czerwonej barwie. Aby zachować wszystkie wartości składników najdujących się w grzybie, jak również szczególnie wartościowe zarodniki, owocnik jest suszony zimnym powietrzem, a następnie tak wysuszonego grzyba delikatnie ściera się na proszek. Uzyskany w ten sposób proszek zawiera również zarodniki ganodermy!

Lakownica lśniąca w krajach Europy Zachodniej jest coraz bardziej znanym i uznawanym grzybem leczniczym, który rozprzestrzenił się szeroko w Azji, ale również u nas jest uprawiany.

Grzyb ten jest znany w krajach Dalekiego Wschodu, przede wszystkim w Chinach, Japonii, Korei już od 4000 lat. Znajduje zastosowanie głównie w tradycyjnej chińskiej medycynie naturalnej. Ma podobne znaczenie, jak żeńszeń. Już w czasach dynastii Han (od 200 r. p. n. e. do 200 r. n. e.) jest wspominany pod nazwą lingzhi. Jeden z członków dynastii, cesarz Wu, widział w tym grzybie środek na nieśmiertelność i dlatego trzymał go w murach swojego pałacu.

Rozpowszechnione zastosowanie jako środek w kuracjach poprawia działanie systemu immunologicznego, pomaga w trakcie leczenia zniszczonego chorobami stanu zdrowia, ma ogromne znaczenie jako środek uzupełniający w leczeniu raka żołądka, okrężnicy, wątroby i trzustki, oraz w łagodzeniu działań ubocznych chemioterapii.

Szereg publikacji zapewnia, że jest używany jako alternatywny adiuwant w przypadku chorób takich jak: białaczka, rak, zapalenie wątroby i cukrzyca. Jednak w większości przypadków brakuje badań kontrolnych potrzebnych jako możliwe do przyjęcia dowody. W ostatniej dekadzie pojawiło się już wiele wymagających zreferowania publikacji na temat możliwości zastosowania ganodermy w terapii.

Liczne badania przedkliniczne i kliniczne mówią o farmakologiczne potwierdzonych działaniach ganodermy. Opublikowane dane informują o działaniu immunomodulacyjnym, hamującym miażdżycę, przeciwzapalnym, przeciwbólowym, chemoprewencyjnym, radioprotekcyjnym i przeciwtumorowym, ale również mówią o takim działaniu, które wzmaga senność, zmniejsza krzepliwość krwi, poziom cukru i zawartość lipidów we krwi, ponadto chroni wątrobę, działa przeciwko chorobie wrzodowej, jest przeciwutleniaczem, chwyta rodniki, zapobiega starzeniu się, oraz ma działanie przeciwbakteryjne i antywirusowe (wliczając w to działanie przeciwko wirusowi HIV).

Skład:

Grzyb Reshi | Magia-Urody.pl

Czy wiesz, że:

Sposób użycia:

Zawartość:

Zawartość składników aktywnych w dziennej dawce:

Tworzywo kapsułki:

Firma DXN została założona w 1993 roku przez Dato 'Dr. Lim SIOW Jin, absolwenta światowej sławy Indian Institute of Technology. Jego zainteresowanie badaniami korzystnych wpływów grzybów na zdrowie człowieka doprowadziły go do wspaniałego świata grzybów Ganoderma. Wyniki jego badań wprowadziły go na drogę wykorzystywania właściwości leczniczych grzyba Ganoderma - znanego również jako Reishi – uważanego za króla ziół, w celu zachowania zdrowia ludzi. więcej..